סיכום שנת הלימודים תשע"ח

הורים ותלמידים יקרים- הגיע זמן לסכם שנה.

 

בסיום שנת לימודים מיוחדת במינה, שהייתה מרגשת ומאתגרת עבורכם אך במיוחד עבורי, שנה ראשונה של ניהול, שנה שבה נדרשתי לעמוד בראש צוות ולהוביל בית ספר, אני מתרגשת מאד לכתוב את דברי סיכום השנה, סכום של שנה מאד שונה.

במהלך השנה חווינו חוויות מגוונות. למדנו למידה מאתגרת, למדנו מנהיגות אישית מה היא, למדנו עד כמה חשוב לקבוע לעצמנו מטרות ולהגדיר את הדרך להשגתן, למדנו שיש להשקיע גם אם הדרך קשה, עד כמה חשוב להאמין ביכולותיכם האישיות הלימודיות והחברתיות כי רק מכאן תצא האמונה ביכולת לחולל שינוי אישי וחברתי. למדנו לממש יכולות, לתרום לקהילה, לחזק את זהותכם הישראלית – יהודית ולגבש תפיסות אישיות, לימודיות וחברתיות אליהן אתם בוחרים להשתייך.

 

"בכל אחד מכם טמון פוטנציאל גדול, שאף אחד לא ימצה במקומכם. אם תשקיעו במיצוי עצמי, תגלו אוצרות הגנוזים עמוק באישיותכם".(שמעון פרס)

 

היתה זו שנה עמוסה בפעילויות, טיולים, חוויות.

שנה שבה שכבת ז' התאקלמה לה אט אט בבית ספרנו והתגבשה ככתות וכשכבה.

שנה שבה שכבת ח' התבגרה והרחיבה את מעגלי העשייה.

שנה שבה שכבת ט' נערכה לקראת השלב הבא- מעבר לתיכון. בראיה לאחור- זו היתה שנה מוצלחת. שנה של הישגים מרשימים. בעיקר שנה מעצימה .

היתה זו שנה גדושה בעשייה בתחום הלימודי, החברתי והערכי, אשר כללה שפע של פעילויות העשרה מגוונות וייחודיות, במטרה להעשיר ולהצמיח את תלמידנו. במבט לאחור, ניתן לומר בסיפוק שהצלחנו לקדם יעדים רבים אותם הצבנו עבורנו. פתיחת קבוצות מנהיגות, קידום הישגי לומדים, עבודה על אקלים בית ספרי נעים ומכיל, משוב מקדם למידה, הערכה חלופית, ועוד.  אנו מאמינים בזיקה ההדדית בין אקלים חינוכי מיטבי, חינוך לערכים והישגים לימודיים. פעלנו ונמשיך לפעול כדי שכל ילד ימצה את יכולותיו וכישוריו, יקבל יכולת לביטוי אישי ויגיע למצוינות אישית, לימודית וחברתית, כל זאת ממקום של תחושת מוגנות וכבוד אל הילדים באשר הם, חזקותיהם וצרכיהם.

אין ספק כי ההישגים עומדים  לזכות הצוות המורים, צוות מנהיגים חינוכיים, מהמובילים במערכת החינוך בישראל. צוות מורים מקצועי, אחראי, אכפתי ואוהב וצוות מחנכים מרשים שעובד בשיתוף פעולה  הראוי לדוגמא ומופת!!!

אליהם מצטרפים צוות עובדים יקר והורים, הנהגת ההורים בראשות שלוש יושבות ראש: יונית  שקד גולן, איילת טוינה, ופועה ביבי. זו הזדמנות נפלאה לומר להן תודה גדולה על עבודה משותפת נעימה ומפרה.

תודה גם לכלל ההורים המופלאים שרואים את איכות החיים המשותפת כערך ומהווים שותפים אמיתיים לעשייה מפוארת יחד. השיח עם כל אחד מכם היה ראוי ומרתק.

על כל אלה ועוד אני מודה בהערכה רבה.

 

אלה הם הרגעים האחרונים של שנת הלימודים. מתרגשים, מתכננים, מצפים, מפיקים לקחים, שמחים על הצלחות ו… מתכוננים לחופשה, שלאחריה עוד שנת לימודים.

ראשית אני מאחלת הצלחה רבה לבוגרי שכבת ט'- מחזור מ"ז המקסים- מהיכרותי אתכם, ומהיכרותי את התיכון אני בטוחה כי תמצאו במעבר הזדמנות לצמיחה על אף שזהו אתגר המחייב השקעה ואחריות. מאמינה בכם ויודעת כי תישאו בגאווה את העובדה כי בוגרי חט"ב בן צבי הנכם.

לבוגרי כתות ז' וח'- שתהיה חופשה ממלאת מצברים לקראת הבאות.

החופשה הגדולה, שהיא אמצע שבין סיום שנה ותחילתה של העוקבת, הם כמו מתנה, הזדמנות – "ימים של תקווה”. החופשה הגדולה. כחודשיים ימים להתחדשות, צבירת חוויות, אגירת כוחות, להיות שלם יותר, חבר טוב יותר, קשוב יותר למשפחה – למשהו "שאני רוצה לעשות". החופשה הגדולה  היא הזדמנות לחשיבה ולהתארגנות עצמית, ולגבש כל אחד לעצמו את מהותו ורצונו בשלב זה של חייו.

אני נפרדת בתחושה של סיפוק וגאווה, חט"ב בן צבי תמיד תהיה חלק ממני. אני ממשיכה הלאה אל השלב הבא בעשיה החינוכית שלי- ניהול תיכון שש שנתי אחד העם בפ"ת. לבי תמיד יהיה נתון לעיר קריית אונו אשר בה עבדתי ב15 השנים האחרונות.

תודה לכם צוות יקר, תודה לכם תלמידים מדהימים ותודה הורים יקרים.

 

חשוב לנו שתיחשפו לפעילות הבית ספרית שנעשתה במהלך השנה ולכן ריכזנו עבורכם מגוון פעילויות מחצית ב' דרכן תלמדו על ביה"ס, תתרשמו, תיהנו ואין לי ספק שתתגאו !

תמונות מייצגות מפעילויות אלו נמצאות באתר.

 

סדר טו בשבט- שכבות ז'+ח'

תעשיידע

ניווט הרשושנים למש"צים

מפגש סופר-משורר עם רוני סומק- שכבת ט'

פעילות בחווה החקלאית- לכלל השכבות

ימי שדה- שכבות ז+ח

ביקור בג'וליס- מנהיגות רב תרבותית

סיור בית המשפט השלום בהרצליה- שכבת ז'

מסע שנתי שכבת ט'

מסע שנתי שכבת ח'

מסע שנתי שכבת ז'

פעילות חמ"ן- שכבת ט'

מסיבת פורים

גדנ"ע ערבית- שכבת ט'

יום בריאות שכבת ח'

סיור בית המשפט העליון- שכבת ט'

שכבת ח'- הצגה 'אזעקת אמת'

משלחת גרמניה

פסיפס ישראלי- שכבות ח'+ט'

שכבה ט'- תאטרון 'הבימה'- הצגה 'הצמה של אבא'

צעדת קרית אונו

ערב שורשים- שכבת ז'

טיול בר מצווה- שכבת ז'

יום סבבא- קשר בינדורי- שכבת ט'

יום ירוק שכבה ז' ושכבת ח'

מוזאון הילדים בחולון שכבות ז'+ח'

 

בשם כל סגל ביה"ס, אני מאחל לכם חופשה נעימה, מרעננת ובטוחה.

שמרו על עצמכם ושובו בשמחה בתחילת שנה"ל הבאה.

יעל בצלאל

הגדרות כלליות כניסה למערכת